وبلاگ حقوقی علی جاوید
وکیل پایه یک دادگستری تبریز
لینک دوستان

دکتر رضا نوربها حقوقدان برجسته و وکيل دادگستري و عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای دادگستری که سال گذشته از دانشگاه شهيد بهشتي بازنشسته شده بود، در اثر سکته دار فاني را وداع کرد.

 دکتر رضا نوربها در سال ۱۳۴۰ وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران شده و پس از اخذ مدرک ليسانس قضايي در آزمون فوق‌ليسانس روان‌شناسي تکميلي شرکت کرده و بالاخره در سال ۱۳۴۸ پس از طي دوره کارآموزي قضايي، به استخدام دادگستري درمي‌آيد.

 نوربها پس از کناره گيري از دادگستري، عازم فرانسه شده تا در دانشکده حقوق دانشگاه ''مون پليه'' دوره فوق ليسانس D.E.A در رشته حقوق جزا و جرم شناسي را طي کند و سپس در دوره دکتراي حقوق شرکت کرده و به طور همزمان دوره کار آموزي مرکز درماني مجرمين پاريس را نيز طي کرده و با ارائه پايان‌نامه ''کوشش در زمينه روان درماني مجرمين و تحقيق در زمينه علل تحولات زندان‌ها از مراکز تنبيه به مراکز درماني'' موفق به دريافت دکتراي حقوق جزا شده است.

 مرحوم دکتر رضا نوربها پس از بازگشت به ايران، در کنار وکالت دادگستري، به عضويت هئيت علمي دانشکده حقوق دانشگاه شهيد بهشتي درآمد و به تدريس حقوق جزاي عمومي، جرم شناسي و فلسفه حقوق جزا پرداخت. وي عضو کميته برنامه‌ريزي دانشکده حقوق دانشگاه شهيد بهشتي و عضو هيئت علمي کميته ارتقاء اين دانشکده نيز بود.

 دکتر نوربها سال گذشته از دانشکده شهيد بهشتي بازنشسته شد .   

 

                         


موضوعات مرتبط: استادان ممتاز حقوق خصوصصی
[ پنجشنبه بیست و هشتم بهمن 1389 ] [ 22:3 ] [ علی جاوید ]
درباره وبلاگ
امکانات وب